AKADEMIA FUNDACJI

PROJEKTY EDUKACYJNO-FORMACYJNE

1. TRZY TERESY

5 października 2024 r.

  • Pasjonująca podróż po biografiach trzech wspaniałych kobiet, które stały się nauczycielkami życia, relacji z Bogiem i z ludźmi. To wspaniała okazji posłuchania specjalistów i popularyzatorów, wymiany zdań i poznania społeczności Fundacji. Spotkanie odbędzie się w siedzibie fundacji (ul. Karmelicka 1, 37-700 Przemyśl).

2. LOGOTERAPIA

7 grudnia 2024 r.

  • Traumatyczne doświadczenie obozu koncentracyjnego Viktora Frankla (1905-1997) stało się podstawą do opracowania tzw. logoterapii: od greckiego "logos", które oznacza "sens, słowo, znaczenie". Zwłaszcza w trudnych okolicznościach życia, człowiek pozbawiony oparcia ludzkiego i egzystencjalnego potrzebuje uzasadnienia swoich działań, wyborów i w ogóle sensu dalszego życia. Spotkanie poprowadzą specjaliści z Krakowskiego Instytutu Logoterapii, którzy opowiedzą o samym Viktorze, rozwoju jego myśli oraz zachęcą do głębszego poszukiwania sensu własnego życia

1. TRZY TERESY | 5.10.2024

KONFERENCJA I SPOTKANIE SPOŁECZNOŚCIOWE FUNDACJI
Pasjonująca podróż po biografiach trzech wspaniałych kobiet, które stały się nauczycielkami życia, relacji z Bogiem i z ludźmi. To wspaniała okazji posłuchania specjalistów i popularyzatorów, wymiany zdań i poznania społeczności Fundacji. Spotkanie odbędzie się w siedzibie fundacji (ul. Karmelicka 1, 37-700 Przemyśl).
koszt: 100 zł | zapisy do 29.09.2024: info@karmelicka1.pl, tel. 790-577-111 
10:00-11:00

Święta włóczęga - biografia św. Teresy od Jezusa (1515-1582)
  • Piotr Hensel OCD
  • Józef Kucharczyk OCD

Przerwa i rozmowy
11:30-12:30
"...wzlecieć ku Słońcu Miłości na skrzydłach samego Boskiego Orła..." - życie i przesłanie św. Teresy od Dz. J. i N. Oblicza (1873-1897)
  • Terezita Górka KDZJ
  • Marisława Proszko KDZJ

Przerwa i rozmowy
13:00-14:00

Teresa Benedykta od Krzyża, Edyta Stein (1891-1942) - życie i twórczość
  • dr Jadwiga Guerrero van der Meijden UJ

Zakończenie i prezentacja Fundacji

Prelegenci Spotkania TRZY TERESY

piotr Hensel

karmelita bosy

Wieloletni redaktor, dyrektor WKB i wydawca dzieł oraz opracowań na temat życia i twórczości św. Teresy od Jezusa. Aktualnie tworzy nową wspólnotę w Katowicach-Piotrowicach, głosi rekolekcje i popularyzuje duchowość karmelitańską.

Jadwiga Guerrero van der Meijden

dr nauk hum. w zakresie filozofii

Adiunkt w Zakładzie Ontologii Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bada twórczość Edyty Stein oraz starożytnych i średniowiecznych pisarzy chrześcijańskich, poszukując odpowiedzi na pytanie o godność osoby ludzkiej.

 
Józef kucharczyk

karmelita bosy

Duszpasterz, pasjonat duchowości karmelitańskiej. Po studiach licencjackich w KUL oraz kursach specjalistycznych w Centro Internacional Teresiano Sanjuanista w Awila, pracował z młodzieżą akademicką. Aktualnie zaangażowany w prace duszpastersko-kulturalną oraz renowację klasztoru-twierdzy karmelitów bosych w Berdyczowie.

Terezita Górka

karmelitanka Dzieciątka Jezus

Karmelitanka Dzieciątka Jezus, popularyzatorka duchowości świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, od wielu lat pomaga młodzieży odkrywać świat duchowości i powołanie. Aktualnie jest przełożoną prowincjalną i mieszka w Czernej koło Krzeszowic.

Marisława Proszko

karmelitanka Dzieciątka Jezus

Karmelitanka Dzieciątka Jezus, katechetka, wychowawczyni młodego pokolenia karmelitanek. Współpracuje z młodzieżą, promuje modlitwę wewnętrzną i duchowość karmelitańską. Mieszka i pracuje w Czernej koło Krzeszowic.

Zapisz się na TRZY TERESY przez internet

2. LOGOTERAPIA. W POSZUKIWANIU SENSU ŻYCIA | 7.12.2024

KONFERENCJA I SPOTKANIE SPOŁECZNOŚCIOWE FUNDACJI
Traumatyczne doświadczenie obozu koncentracyjnego Viktora Frankla (1905-1997) stało się podstawą do opracowania tzw. logoterapii: od greckiego "logos", które oznacza "sens, słowo, znaczenie". Zwłaszcza w trudnych okolicznościach życia, człowiek pozbawiony oparcia ludzkiego i egzystencjalnego potrzebuje uzasadnienia swoich działań, wyborów i w ogóle sensu dalszego życia. Spotkanie poprowadzą specjaliści z Krakowskiego Instytutu Logoterapii, którzy opowiedzą o samym Viktorze, rozwoju jego myśli oraz zachęcą do głębszego poszukiwania sensu własnego życia (ul. Karmelicka 1, 37-700 Przemyśl).
koszt: 100 zł | zapisy do 1.12.2024: info@karmelicka1.pl, tel. 790-577-111
 
10:00-11:00

Życie i doświadczenie Viktora Frankla (1905-1997)
  • dr Roman Solecki

Przerwa i rozmowy
11:30-12:30

Logoterapia – rozwój szkoły i powstanie formy terapii
  • paweł gozdek

Przerwa i rozmowy
13:00-14:00

Przykłady kliniczne logoterapii (duet)
  • dr Roman solecki, Paweł Gozdek

ZAKOŃCZENIE

Prelegenci Spotkania LOGOTERAPIA

ROMan Solecki

doktor nauk społecznych, pedagog

Profilaktyk, psychoterapeuta uzależnień, logoterapeuta i mediator. Pracownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, adiunkt w katedrze Resocjalizacji i Penitencjarystyki UKEN w Krakowie, Dyrektor Krakowskiego Instytutu Logoterapii. Na co dzień pracuje na Oddziale Dziennym Leczenia Uzależnień oraz w kilku poradniach z osobami doświadczającymi zaburzeń zdrowia psychicznego oraz poczucia bezsensu życia.

paweł gozdek

terapeuta i psychotraumatolog

Certyfikowany logoterapeuta w Institute of Biofeedback and Noo-Psychosomatic. Członek zwyczajny Krakowskiego Instytutu Logoterapii. Ukończył studia podyplomowe z psychologii pozytywnej. Uzyskał szereg certyfikatów z zakresu psychoterapii m.in. Skuteczne Metody Terapii Uzależnień, Praca z traumą, Poradnictwo i Terapia Online. Jego zainteresowania oscylują wokół zagadnień związanych z ludzką egzystencją. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi. Specjalizuje się w terapii traumy, zaburzeń związanych: z poczuciem nudy/nerwicą niedzielną, pustką egzystencjalną, frustracją/narzekaniem, kryzysem egzystencjalnym, nerwicą noogenną, depresją, zaburzeniami lękowymi.

 
Zapisz się na LOGOTERAPIĘ przez internet

REGULAMIN REKRUTACJI